Pirmdiena, 04.07.2022, 05:19
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums » Raksti » Raksti » Kuivižu vārds valsts mēdijos

Mīlestības dienā durvis ver atpūtas komplekss Kapteiņu osta Kuivižos

Mīlestības dienā durvis ver atpūtas komplekss Kapteiņu osta Kuivižos (0)

- Gribas ne tikai naudu pelnīt, bet aiz sevis arī kaut ko labu atstāt, - par tikko atvērtā atpūtas kompleksa Kapteiņu osta projektu teic SIA Kuivižu osta īpašnieks Jānis Tērauds (vidū). Jūras tēmai piemērotas lentes griešanā asistē kompleksa pārvaldniece Tija Alondere un tehniskais direktors Arnis Viļļa

Sestdien SIA Kuivižu osta sadarbības partneriem, draugiem u.c. durvis vēra uzņēmuma atpūtas komplekss Kapteiņu osta, kas ierūmējies uz pussalas Kuivižu ostas teritorijā. Daudzi tovakar uzrunātie kā lielu šī kompleksa plusu atzina atrašanos pašā jūras krastā. SIA BGS īpašnieks Jānis Tērauds, kam pieder arī Kuivižu osta, atcerējās, kā pirms 4 gadiem, padziļinot Salacgrīvas ostu, noskatījis šo teritoriju atpūtas biznesa attīstībai.

- Kad Jānis prezentēja savu ideju, domāju - ir jau skaisti, ka cilvēks var tā sapņot. Gluži kā Lielvasjuki «12 krēslos»! Pēc šī objekta var secināt - Tērauds ir uzņēmējs ar vērienu, - par sakārtoto teritoriju Kuivižu ostā priecājās Salacgrīvas ostas pārvaldnieks Ivo Īstenais. Arī kuivižniece Meerente Koidula atzinās, ka nekad nav pieļāvusi varbūtību, ka šajā piejūras pļavā varētu uzbūvēt kaut ko tādu. - Brīnišķīgi jūtamies, ka mums radušies sekotāji Kuivižu ostas teritorijas attīstīšanai. Zvejnieki teic, ka braukšot uz krogu ar kuģi, lai nav jāmet līkums pa ceļu, - nosmēja Guntis Bergs no SIA Baņķis, kas savu ražotni uzcēlis ostas otrā malā. Bet Salacgrīvas tūrisma informācijas centra vadītājs Juris Zālītis sprieda, ka jaunais objekts piejūras pusei piesaistīs vairāk tūristu. Viesu vidū bija arī vides ministrs Raimonds Vējonis. Viņam jautāju, kā blakus saderēs atpūtnieki un aizsargājamie augi (dzirdēju - blakus Kapteiņu ostai mitinās arī zalkši). - Pēdējā laikā gan uz šejieni cilvēki sāka vest atkritumus. Ar šo projektu sakārtota teritorija, par to prieks būs cilvēkiem un arī vides sargātājiem. Atpūta, īpaši organizētā, nav pretrunā ar dabas aizsardzību un zalkšiem, - skaidroja vides ministrs.

Atpūtas kompleksa pārvaldniece Tija Alondere pastāstīja, ka no pirmdienas interesentiem pieejamas 5 mājiņas ar saunu, restorāns ar itālisku nosaukumu Il capitano, kur reizē var uzturēties līdz pusotram simtam cilvēku, 5 viesnīcas numuriņi. Pavasarī durvis vērs jahtklubs ar pārdesmit cilvēkiem izmantojamu kamīnzāli, būs arī 8 atpūtai domātas dubultmājiņas. Iedzīti pāļi ēkai, kur plānota konferenču zāle, viesnīca un SPA minikomplekss. Viņa pati ir jelgavniece, šefpavārs ir no Rīgas, darbinieku vidū esot arī vietējie. - Par spīti tam, kas notiek visapkārt, neesmu noskaņota depresīvi. Mans moto - darīt smaidot, un tad viss arī notiks, - atzina pārvaldniece. Arī J. Tērauds bija noskaņots optimistiski. Viņaprāt, pāris gados tā lieta aizies, bet pagaidām šo biznesu balsta firma BGS. - Nevar jau tikai naudu vien pelnīt, gribējās to ieguldīt kādā labā lietā, kaut ko aiz sevis atstāt, lai pašam, ģimenei, bērniem, arī sabiedrībai būtu prieks, - teica J. Tērauds.

Ar citām acīm uz jauno kompleksu ļāva paskatīties interjera firmas Personality interior studio darbinieces Agita Krūza un Irēna Tērauda. - Jūra interjera izveidei diktēja savus noteikumus, - teica Agita, atzīstot, ka pasūtītājs ļāvis interjera veidotājām strādāt radoši. Telpās izmantoti īpaši vecināti kokmateriāli, kas rada sajūtu, ka tos daudzus gadus gludinājusi jūra. Izmantoti dabīgie materiāli - lins, austi lupatdeķi. Gaiteņos, arī tualetēs durvju dizains atgādina kaut ko uz kuģa redzētu. Kapteiņu ostu atklāja tumsiņā, tāpēc savām acīm nevarēju vērtēt, kā dabā izskatās Agitas un Irēnas stāstītais par atpūtas namiņiem. Tiesa, visu to apkārtnē iecerēto īstenos vien pavasarī. Nodotais namiņu komplekss sauksies Kapteiņa dārzs, kur katram namiņam savs vārds - Diļļu, Kliņģerīšu u.tml. Savukārt topošajām atšķirīgajām mājiņām būs dažādu kapteiņu vārdi - Nemo, Reinis utt. Jau būvniecības laikā ievēroju, ka telpās izmantotas košas krāsas un flīzes, kas vietumis saliktas teju tautiska cimda musturā. - Tā arī bija domāts. Gribam, lai atpūtnieks še justos, kā atbraucis pie vecāsmātes uz laukiem, - savu ideju raksturo interjeristes, apgalvojot, ka latviešiem raksturīgs košums, dubļu krāsas ienesis padomijas laiks. Sarunā Agita atklāja pašsacerētu leģendu par Kapteiņu ostas atrašanās vietu, kas ļoti labi saderēja ar kompleksa atvēršanas laiku - todien svinamo Mīlētāju dienu. Tajā stāstīts par 2 mīlētājiem - viņš vētras laikā jūrā reiz pazudis, viņa katru dienu gājusi jūras krastā to gaidīt. Mīlestības priekšā jūra atkāpusies (šai vietā liedags nevis sarūk, bet aug), ļaujot meitenei pa solim vien iet tuvāk mīļotajam. Viņa sagaidījusi!

Lai Kapteiņu ostai izdodas sagaidīt savus kapteiņus!

Regīnas TAMANES teksts un foto

Avots: http://www.auseklis.lv/index.php?d=1234825261
Kategorija: Kuivižu vārds valsts mēdijos | Pievienoja: Admin (26.02.2009) | Autors: Admin
Skatījumu skaits: 3099 | Komentāri: 1 | Reitings: 0.0/0 |
Komentāru kopskaits: 1
0
1 Rima   [Materiāls]
Nibe saka:Paldies par rakstu! Taču tas prinicpā atspoguļo šī biznesa teorētisko pusi kā tam būtu pēc loģikas jābūt. Bet pie mums jau daudzas lietas notiek ne tā kā citur pasaulē. Diezgan daudz no akcijām ir ticis izmantots un lielākajā vairumā gadījumu rezultāts bijis pat vļoti apmierinošs, kas būtu rezultējies ar jauna klienta piesaisti. Bet salons turpina piedāvāties dažādos portālos un kuponi tiek tirgoti uz nebēdu, līdz ar to pat par pilnu maksu tuvākais pieraksts ir pēc pāris mēnešiem. Tātad risinājums viens jāmeklē, kur vispār var tikt klāt.Iespējams, ka dažiem tas ir maksimāla darbinieku nodarbināšana izceļot maksimāli lielu piķi. Resp., nav jāmaksā par dīkstāvi utt. Jo arī arguments par papildu pakalpojumiem nedarbojas vienkārši nav iespējams tikt tiem pakalpojumiem klāt.Tas pats par viesnīcu ir viena, kura šajā gadā vien ir notirgojusi vairākus tūkstošus kuponu. Paskatoties, cik viņiem vispār numuriņi pieejami, tas nav uz papildus klientu piesaisti nākotnē. Un tie kuponi tika ļoti aktīvi tirgoti arī vasaraim, kas atkal neatbilst aispildīšanas problēmas risināšanai.Nezinu, kāda šiem ir doma apakšā, bet būtu dikti interesanti uzzināt

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Kataloga kategorijas
Par Kuivižu vēsturi un ģeogrāfiju [1]
Par Kuivižu cilvēkiem [0]
Dažādi raksti par Kuivižiem [1]
Kuivižu vārds valsts mēdijos [5]
Kuivižu daba [1]
Ieejas forma
Meklēšana
Saistītās lapas

PARTNERI

Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Viedoklis
Ko Jums izsaka vietvārds "Kuiviži"
Atbilžu kopskaits: 216