Svētdiena, 25.02.2024, 05:09
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums » Raksti » Raksti » Kuivižu vārds valsts mēdijos

Lielā Talka Salacgrīvā
Lielā Talka Salacgrīvā
2009-04-20 17:55:45

Lielā Talka Salacgrīvā

 Sestdienas rītā, arī Salacgrīvas pašvaldības iedzīvotāji piedalījās lielajā Latvijas sakopšanas talkā. Desmitos no rīta pie Pārcēlāja skulptūras pulcējas salacgrīvieši, lai pēc nelielas pašvaldības vadītāja un izpilddirektora uzrunas dotos jau sakopt jau iepriekš norādītās vietas. Talcinieki rosījās Kuivižos, Vecsalacās, Korģenē, Lauvās, Svētciemā, Oltužos, auto stāvlaukumus jūrmalā un vairākas komandas Salacgrīvā.
Galvenais Talkas koordinators Jānis Cīrulis informē – vēl nav apkopots precīzs talcinieku skaits, bet pēc izsniegto cimdu un maisu skaita varu secināt, ka talkotāju bija krietni vairāk nekā rudenī - ap 600 simtiem. Savākto atkritumu daudzuma uzskaite netika veikta, bet jau tuvākajās dienās ZAAO tos savāks un mēs uzzināsim savāktos kubikmetrus.”
„Šogad talka bija vēsturiska ar to, ka pasaulē pati lielākā talka, jo pēc Latvijas iniciatīvas to atbalstīja talkotāji Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Pēterburgā. Salacgrīvā talka no pagājušā gada atšķīrās ar to, ka sakopšanas darbus koordinēja ne tikai pašvaldība, bet arī iedzīvotāji ieteica un ziņoja nesakoptās vietas,” stāsta pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs „Pāris jauniešu pie degvielas uzpildes stacijas „Statoil” uzstādītajiem basketbola groziem uzlika sētu, jāpaslavē mākslas skolas direktors Imants Klīdzējs, pēc kura iniciatīvas audzēkņi un vecāki talkoja Krasta ielā un pie vecā nēģu cepļa, arī pie pirmā Nēģu tača notika pašu iedzīvotāju organizēta sakopšana, Daugavas vanagi un jaunieši talkoja Ferzena kapenēs. Šajā objektā darba patiešām ir daudz un tas būs jāveic ilgstošā laika periodā, esam iecerējuši, ar tehnikas palīdzību šo teritoriju sakopt, un ierīkojot mūru apgaismojumu izveidot to par interesantu apskates objektu nākotnē. Savukārt skolēni strādāja pludmalē, vāca atkritumus Baznīcas ielā un tīrīja ceļa malas pie skolas un Kuivižu pusi un pludmali pie skolas.”
Kopā ar pensionāriem Oltužos talkoja Uģis Jēgers „es biju patīkami pārsteigts par dzirkstelīti viņu acīs un darbos. Šitos čaklos un jautros cilvēkus! Skats Oltužu stāvlaukumos bija briesmīgs, bet čakli strādājot, jau ap 12 bijām tos sakopuši. Paēdām pīrāgus un darbu turpinājām. Gājām vairāk kā 3 kilometrus gar abām VIA Baltica ceļa malām uz Salacgrīvas pusi, vācot papīrus, pudeles un citādus atkritumus. Strādājām cītīgi, kārtīgi un ļoti labi! Paldies pensionāriem par dzīvesprieku un enerģiju.”
Svētciemā kopā ar vietējiem strādāja Helmi klubiņa pārstāves, kuras, pēc talkošanas tikās ar svētciemietēm kopīgās sarunās un dzejas lasījumos. Vecsalacas parku Muzeja nakts pasākumam tīrīja sieviešu kluba „Mežābele” dalībnieces, skolēni kopā ar skolotāju Baibu Runci un Ivo Īsteno strādāja tīrot autobusa pieturu apkārtni, ceļa malas un upmalu. Lauvās Indra Kauliņa un Laila Rozenberga organizēja Tautas nama apkārtnes sakopšanas talku. Indra stāsta „visi trīsdesmit, piepalīdzot dakterei Eglītei, strādājām ļoti cītīgi – zāģējām kokus, (sagatavojām pāris kubikmetrus malkas Tautas namam), tīrījām Tautas nama apkārtni un ceļa malas.
Korģenē talkotājus nespēja nobiedēt ne lielais vējš, ne pēkšņi uznākusī krusa. Bez lielām ievadrunām tika kopts un tīrīts Korģenes centrs, zāģēti zari un grābtas lapas pie skolas, autobusa pieturām un veikala. Pēc padarītā darba talcinieki cienājās ar talkas zupu un apsprieda sasāpējušos jautājumus
Tieši pulksten desmitos Svētciemā Līga Borozdina norādīja maršrutus talkotājiem un visus pēc darba aicināja uz Talkas zupu pie Snīpīšiem. Talcinieki mielojās ar Vijas un Anitas vārīto garšīgo zupu un Vijas cepto Talkas torti.
Kuivižos, Vitrupes stāvlaukumos šķiet darba neaptrūks nekad, jo ceļa malas un atpūtas vietas vienmēr ir atkritumu pilnas. Koidula Meerente Kuivižos un Laura Tomsone Vitrupē kopā ar talciniekiem strādāja līdz pat vieniem. Laura ir pārsteigta cik cilvēki ir neapzinīgi piemēslojot ceļmalas un stāvlaukumus.
Īpašo Lielās Talkas Baļķa zupu Salacgrīvas pilskalnā vārīja Ruta Birkenberga un Inese Persidska. Nekās vējš nespēja nodzēst uguni un gardā zupa un pīrādziņi sildīja un pildīja talcinieku tukšos vēderus. Katrā talkošanas vietā Salacgrīvas novada LPP/LC deputātu kandidāti bija parūpējušies par gardumiem talciniekiem.
Talkotāju bija vairāk nekā pagājušā gada rudenī. „Katrs, kurš iesaistās talkā, jo īpaši jaunieši, nākotnē noteikti būs tie, kas nepiemēslos,” ir pārliecināts pašvaldības vadītājs „pārrunās ar Vides ministru esmu saņēmis atbildi uz jautājumu par depozīta maksājumu ieviešanu par atpakaļ nodotajām plastmasas pudelēm un skārda bundžām, ar 2011.gadu šāds maksājums varētu sākties. Tad iedzīvotāji varēs nodot šo taru pretī saņemot naudu. Vissirsnīgākie pateicības vārdi visiem kas piedalījās TALKĀ, un arī tiem, kas gribēja, bet kādu iemeslu dēļ neatnāca.”
Rakstu un domāju vai visi ir pieminēti? Ceru, ka jā, bet ja neesi, tad atvaino – tas nenozīmē, ka slikti strādāji!
Ilga Tiesnese
Talkotāju aktivitāti bija necerēti liela! Paldies visiem par darbu un šīs nedēļas laikā aicinām atsaukties tos, kuri par labu darbu nesaņēma īpašo Lielās Talkas uzlīmi! Bijām tās pasūtījuši 350, bet.... visiem nepietika! Rakstiet komentāros vai
ilga.tiesnese@salacgriva.lv
Avots: http://salacgriva.lv/?s=98549&det=1556
Kategorija: Kuivižu vārds valsts mēdijos | Pievienoja: Admin (23.04.2009)
Skatījumu skaits: 2432 | Komentāri: 1 | Reitings: 0.0/0 |
Komentāru kopskaits: 1
1 Nagendra  
0
Hola cecy meadequiero darte las graisacpor haber motivado mi vida a caminarpor los caminos del mundo de la ilustracif3n,en verdad hace poco tiempo que comence9y gracias a dios he tenido muy buenos resultados te conoced en el congreso raedces creativasen Los Mochis Sinaloa y en verdadte digo muchas gracias por haber motivado mi vida de esa manera!!!Dios te Bendiga Rica y abundantemente!!!Te invito a ver mi bloggpara que veas que en mi escencia una parte de tu escencia ha quedado marcada yaque eres un ejemplo a seguir para mi.te deceo lo mejor cecy!!!P.D. muy pronto publico hacerca de la presentacion de un libro que estoy ilustrandoy sobre la exposicion de mi trabajo Hasta pronto!!!

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Kataloga kategorijas
Par Kuivižu vēsturi un ģeogrāfiju [1]
Par Kuivižu cilvēkiem [0]
Dažādi raksti par Kuivižiem [1]
Kuivižu vārds valsts mēdijos [5]
Kuivižu daba [1]
Ieejas forma
Meklēšana
Saistītās lapas

PARTNERI

Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Viedoklis
Ko Jums izsaka vietvārds "Kuiviži"
Atbilžu kopskaits: 216