Svētdiena, 25.02.2024, 04:36
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums » Raksti » Raksti » Kuivižu vārds valsts mēdijos

Atklāts veloceliņs uz Kuivižiem

Salacgrīvas pilsētas portāls
2005-11-07


Trešdien, 2.novembrī pie Salacgrīvas vidusskolas neierasta rosība. Sabraukušas mašīnas, rosās nopietni vīri, šķirsta dokumentus, pēta, salīdzina.
Jā šajā dienā parakstīja veloceliņa Salacgrīva – Kuiviži ekspluatācijas pieņemšanas komisijas dokumentus.


Februārī Salacgrīvas pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs parakstīja līgumu ar VAS Latvijas valsts ceļi par apgaismota gājēju – velosipēdistu celiņa izveidi no Salacgrīvas vidusskolas līdz Kuivižiem. Darbus veica SIA „Vidzemes energoceltnieks” un VAS Vidzemes ceļi Limbažu 19 ceļu pārvalde. Apgaismotais veloceliņš ir 1600 metru garš un izmaksāja 97 113 latu.
Būvniecības darbu būvuzraugs Armands Doniņš „lielu uzraudzību šis objekts neprasīja, te viss ir kārtībā. Līdzīgu objektu šogad nodevām Vecumniekos”
Elektromontāžas darbu vadītājs Jānis Frīdbergs arī uzskata, ka šis objekts nav bijis īpaši sarežģīts, un ir apmierināts ar padarīto. „Limbažu apvedceļa apgaismojuma ierīkošana bija mūsu šī gada lielākais darbs, bet arī te, Salacgrīvā esam labi pastrādājuši. Gandarījums par padarīto ir liels.”
Helēna Roopa - būvdarbu vadītāja 19 ceļu pārvalde „Ļoti strauji viss nāca, projektēšana, darbi, realizācijas termiņi bija ierobežoti. Bet pašvaldības iedzīvotāji no satiksmes drošības viedokļa ir lieli ieguvēji.”
Dagnis Straubergs pašvaldības vadītājs „šis ir ļoti nozīmīgs projekts, īpaši kuivižniekiem. Bet ir pāris lietas, par kurām ir jārunā vispirms, nākotnē ir jāizvieto soliņi gājēju celiņa malās, ceļš līdz Kuivižiem patāls, lai cilvēkiem būtu kur apsēsties. Pašvaldības komunālā aģentūra plāno iegādāties celiņa tīrāmo mašīnu, lai ziemā varētu notīrīt sniegu, bet bezsniega periodā uzturētu to tīru, šāds transports noderētu arī uz citām pilsētas ielām. Šobrīd notiek sarunas ar Satiksmes ministriju par papildus 40 000 Ls piešķiršanu, lai veloceliņu varētu ierīkot līdz bijušajam Kuivižu kultūras namam, tagadējai ceptuvei. Izcenojumā esam paredzējuši labiekārtot arī Kuivižu autobusa pieturas. Gaidīsim atbildi un skatīsimies kā mums veiksies. Finansu līdzekļu trūkuma dēļ pašlaik celiņš beidzas tā kā mežā, bet mēs ļoti ceram, ka sarunas ar Satiksmes ministriju būs veiksmīgas un jau nākamajā gadā izbūvēsim plānoto celiņu līdz Kuivižiem. Bet apgaismojums ir ierīkots līdz pat Kuivižiem, tā viss ceļa posms no pilsētas līdz pat Kuivižiem ir apgaismots. Tas ir liels solis satiksmes drošībās jautājumu risināšanā mūsu pašvaldībā.
Apgaismotais veloceliņš tiks nodots pašvaldības īpašumā. Mēs varam būt apmierināti ar padarīto, bet noteikti turpināsim sarunas ar Satiksmes ministriju. Šis ir jau trešais izbūvētais apgaismotais ceļa posms mūsu pašvaldībā, kurš tapis ar Satiksmes ministrijas atbalstu – Svētciemā, Kuivižos un tagad veloceliņš līdz Kuivižiem.”
Ekspluatācijas pieņemšanas komisijas dokumentus parakstīja visi komisijas locekļi, izņemot Jāni Bušu – Valsts būvinspekcijas būvniecības kontroles daļas Valmieras sektora vadītājs, jo būvnieki nebija komisijai piestādījuši atzinumu no reģionālās Vides pārvaldes.
Piektdienas pēcpusdienā, krēslai iestājoties iedegās lampas uz Salacgrīvas – Kuivižu veloceliņa.
Avots: http://www.elap.lv/news/index.php?page=0¬e=8&extend=2366
Kategorija: Kuivižu vārds valsts mēdijos | Pievienoja: Admin (04.12.2008) | Autors: Admin
Skatījumu skaits: 2244 | Reitings: 0.0/0 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Kataloga kategorijas
Par Kuivižu vēsturi un ģeogrāfiju [1]
Par Kuivižu cilvēkiem [0]
Dažādi raksti par Kuivižiem [1]
Kuivižu vārds valsts mēdijos [5]
Kuivižu daba [1]
Ieejas forma
Meklēšana
Saistītās lapas

PARTNERI

Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Viedoklis
Ko Jums izsaka vietvārds "Kuiviži"
Atbilžu kopskaits: 216